Бізнес-аналітик в IT: 7 порад, як освоїти професію

Тобто BA має не лише зібрати вимоги й побажання користувачів, а ще й Вакансія Middle Business analyst контролювати дотримання стандартів і комплаєнсу. Розповідь про основні книги для продакт-менеджерів завершимо на розгляді життєвого циклу програмного забезпечення — SDLC. У книзі описано методологію розроблення продукту, основні її етапи та що необхідно робити на кожному з них. Знання цієї бази допоможе продакту краще розуміти технічних IT-фахівців і планувати роботу команди, а також запобігати появі можливих ризиків. Хороша команда — це велика частина успіху будь-якого проєкту.

Які книжки почитати майбутньому Business Analyst

Управління часом, або тайм-менеджмент

  • Під час інтерв’ю виявляє та уточнює вимоги, показує документи, прототипи, демо продукту або навіть готове рішення.
  • Ось фактично з ними, тим чи іншим чином, працює бізнес-аналітик.
  • Тож книги, блоги, профільні відео та подкасти — це must have для продуктового менеджера.
  • Додайте до цього потужну технічну експертизу та персональну відповідальність за успішність цілого проєкту.
  • Від самого початку книга орієнтована на виробничу компанію, але кожен зможе провести паралелі з нішею, в якій він працює.

Автор показує, як ми можемо дійти до такого життя і чим нам це загрожує. Коротка історія майбутнього пишеться прямо зараз, і ми – активні учасники цього процесу. Автор пропонує читачам не сліпо слідувати бізнес-плану, а пройти всі чотири кроки до розуміння своїх покупців. Це дозволить перевіряти нові гіпотези та впроваджувати їх в життя швидше, ніж конкуренти.

Telegram запустить преміум-підписку з розшифровкою аудіоповідомлень

Негнучкість, невміння знаходити спільну мову з будь-якою людиною — як з боку клієнта, так і в команді, впевненість у власній правоті завжди і всюди. Зібрали добірку з 10 книг, які допоможуть познайомитися з кожним аспектом експертизи такого спеціаліста. Юваль Харарі показує, як хід історії формував людське суспільство і дійсність навколо нього. Його книга простежує зв’язок між подіями минулого та проблемами сучасності та змушує читача переглянути всі усталені уявлення про навколишній світ.

«Стартап за Кавасакі. Перевірені методи початку будь-якої справи» Гай Кавасакі

Копірайтер-маркетолог з технічною освітою, досвідом у продажах та маркетингу. Завжди в пошуках найкращих рішень для досягнення поставленої мети. Вважає, що створення текстів — це симбіоз мистецтва та науки. Один із них — жорсткі вимоги до виконання дедлайнів, поставлених цілей та умов роботи. Автор пропонує альтернативу двом протилежностям у керівництві — приязності та деспотизму — у вигляді раціонального підходу до розподілу обов’язків і контролю співробітників.

«Стратегія блакитного океану. Як знайти або створити ринок, вільний від інших гравців» Чан Кім

«Хто проблему створив, тому її і вирішувати», — подумав Джефф, а отже світ побачила книга, яка пояснює вигоду від введення цієї методології на всіх рівнях відповідальності. Якщо до цього у вас були питання на кшталт «Дейлі мітінги потрібні, щоб мене було легше контролювати? » або «Як я маю працювати з такою кількістю дзвінків?

книг, які вплинули на моє мислення, надихнули…

Відверті історії українського бізнесмена» Дмитра Томчука. Не скажу, що там є якісь відверто нові речі, але в якості художньої та мотиваційної літератури рекомендувати можу. Зазвичай стараюся комбінувати прочитання та прослуховування різноманітних творів, авторів та жанрів, щороку додаючи в мікс щось свіже — це сприяє стимуляції креативних звивин і ширшому погляду на світ. Цього року проаналізував і мовний фактор, і тут, вельми очікувано, лідирують українська та англійська, а цікаве #Do_It_Вперше — це перша повністю прочитана книга польською.

Які книжки почитати майбутньому Business Analyst

Кого українцям дивитись у YouTube: добірка каналів про війну та переселенців

Які книжки почитати майбутньому Business Analyst

Це практично посібник, у якому кожен продакт-менеджер знайде щось, що можна використати в його роботі. Ринок без конкуренції, де є споживач і попит — мрія багатьох компаній. Щоб знайти або створити таку можливість, Чан Кім пропонує використовувати стратегію «блакитного океану».

Тож книги, блоги, профільні відео та подкасти — це must have для продуктового менеджера. У статті зробили добірку корисних матеріалів і ресурсів для Product Managers, маркетологів і керівників компаній. Ще один напрям моєї діяльності, як драйверки спільноти, проведення ВА-мітапів, як внутрішніх, так і зовнішніх. На таких подіях ми обговорюємо і якісь суто технічні теми й абсолютно загальні, які можуть бути цікавими не тільки бізнес-аналітикам, а й усім айтівцям. Іноді нам вдається зібратися на офлайн-подію та обговорити актуальні новини індустрії.

Gameloft — це видавець і розробник відеоігор, компанію відкрили засновники та власники Ubisoft — брати Гіємо. Компанія створює ігри переважно для мобільних телефонів та інших пристроїв. Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей. Скористуйтеся формою входу або введіть інший. А, ну й залучити українських блогерів, а-ля Тайлер Андерсон чи Остап Українець, буде ще легше, я думаю. Между этими понятиями (сугубо для меня) огромная разница.

Тьяґо Форте та його метод оптимізували процеси в багатьох компаніях, допомогли розподіляти власні ресурси й полегшили життя тисяч людей. Менторкою, спостерігала за роботою інших бізнес-аналітиків та читала професійні ресурси. Це допомогло мені перекваліфікуватися в інший технологічний напрям відносно «безболісно». Але я знову стала Middle-спеціалістом, і, маю зізнатися, що спочатку було трохи дивно знову бачити слово «Middle» в назві моєї позиції, адже я вже встигла звикнути до слова «Senior».

Уявімо, що ви — фармацевт, але з часом вирішили перейти в IT. У цьому випадку вам буде легше працювати на позиції IT Business Analyst над проєктами, пов’язаними з фармацевтикою. Адже ви вже маєте розуміння, хто в цій сфері ключові особи, як там вибудовані бізнес-процеси, який софт використовують тощо. Додайте до цього потужну технічну експертизу та персональну відповідальність за успішність цілого проєкту. Тоді, ймовірно, професія менеджера проєктів в ІТ — це те, що підходить саме вам. Хочете знайти застосування своїм аналітичним здібностям і перспективну професію до душі?

Відмінність бізнес-аналітика в IT полягає в тому, що його головним інструментом для досягнення цілей є саме ПЗ. У його проекті потрібна розробка, доробка чи впровадження коробкового рішення. Бізнес-аналітик в ІТ — це спеціаліст, який вміє перетворити невизначеність, ідею чи абстракцію на перелік однозначних, зрозумілих та задокументованих задач, які допоможуть бізнесу досягти поставлених цілей.

На думку авторів, для цього достатньо аркуша паперу та блоку стікерів, що виступатимуть елементами системи залучення майбутнього прибутку від проєкту — збираєте все це докупи та модель бізнесу готова. Такий підхід допомагає отримати загальну стратегічну картину, заощаджуючи час на обговорення тактичних кроків. Якщо говорити про інструменти, які я використовую, то я слухаю тематичні подкасти, читаю статті на професійних ресурсах і блоги іноземних колег. Дуже раджу всім бізнес-аналітикам (і не тільки) читати статті Карла Вігерса, там міститься дуже багато корисної інформації. Ми з колегами якраз займаємося перекладом та адаптацією його статей українською мовою, які об’єднали в окремий проєкт Вігерсопедія.

Вікторія Хуторна також розповіла нам про те, які книги краще обирати під час вивчення англійської. Вона порадила адаптовані твори англійських та американських авторів. Її особиста рекомендація — «Джейн Ейр» Шарлотти Бронте та «Три листи з Єгипту» Вікторії Гансен, які можна знайти в застосунку Promova. Уже п’ятий рік поспіль я підбиваю читацькі підсумки року та рекомендую найкращі, на мою думку, твори у різноманітних жанрах.

У моїй практиці менторства учням із сильними мовними та комунікативними навичками навчання давалось легше. Вони швидше адаптувались, їм було комфортніше виконувати свою роботу, практика приносила менше стресу та вимагала менше зусиль зі сторони і ментора, і менеджера. Влучна ідея плекати багатомовність і для себе і для дитини змалку, круто насправді. І далі опишемо, які конкретно навички потрібні для успішного виконання цих обов’язків.

Під час інтерв’ю виявляє та уточнює вимоги, показує документи, прототипи, демо продукту або навіть готове рішення. На аутсорсі необхідно працювати над кількома проєктами відразу. Більшою мірою бізнес-аналітик реалізовує бачення свого клієнта. Зазвичай замовник приходить з готовою ідеєю, тому свободи для творчості менше.

Робота в кращіх IT командах https://wizardsdev.com/

Write a Reply or Comment

Your email address will not be published.